Anasayfa
Gedik Piliç, lojistik merkeziyle hedef büyüttü
 Gedik Piliç, Bornova’daki 4. Sanayi Sitesi’ndeki hizmete açılan yeni lojistik merkezi ve soğuk hava deposuyla ürünlerini daha hızlı servis etme imkanı buldu. Firma yeni tesisle birlikte
İzmir’deki satışlarını üç kat artırdı. Yeni tesisle birlikte personel sayısı ve dağıtım filosundaki araç sayısının da üçe katlandığını söyleyen Gedik Piliç Bölge Müdürü Tercan Özkaracaabatlıoğlu, lojistik merkezini ve soğuk hava deposunu yerel market zincirleri başta olmak üzere müşterilerine daha hızlı ulaşmak için kurduklarını dile getirdi. Şu anda 20 araçla İzmir’de dağıtım yaptıklarını kaydeden Özkaracaabatlıoğlu, “Dağıtım kapasitemizi tonaj anlamında da arttırdık. İzmir’de günde 25 ton et satıyoruz. Bunun yanında Ödemiş, Tire, Selçuk, Bayındır ve köylerine de çok hızlı servis yapıyoruz. Ayrıca Aydın’a ve Aliağa, Ayvalık, Bergama, Burhaniye ve Çanakkale’ye kadar bulunan alana haftanın üç günü ürünlerimizi ulaştırıyoruz” dedi. Soğuk hava depolarının 200 ton kapasiteli olduğunu anlatan Özkaracaabatlıoğlu, “Dağıtım filosundaki araçlar frigofirik. Pilicin kesiminden itibaren müşterinin sofrasına ulaşıncaya kadar Gedik ürünleri soğuk zincirden çıkmadan işlem görüyor. Ürünlerimizin bayilerde de buzdolabında tutulması ve ürünün sağlıklı tüketilmesi konusunda istenilen tüm standartlara uyulması konularını firmamız titizlikle denetliyor” diye konuştu.
Firmalarının Türkiye geneline ayda 6 bin ton beyaz et sattığın dile getiren Özkaracaabatlıoğlu,  “Bu günlük 125 bin adet kesim yaptığımız anlamına geliyor. Hedefimiz günlük kesim miktarını üç yıl içinde 250 bin, beş yıl içinde de 400 bin adete çıkarmak. Bu hedefe ulaşmak için yeni kesimhane yatırımına girişiyoruz. Bu konuda makine yatırımları gerçekleşti. Tesisin inşaatına başlanması için arazi konusunda yaşadığımız sorunları aştık. Şu anda projenin onaylanması bekleniyor. 30 milyon dolar yatırım yapılacak bu tesis 2012 yılında tamamlanacak” açıklamasını yaptı. Kesimhanenin 35 bin metrekarelik bir alana kurulacağına da dikkat çeken Özkaracaabatlıoğlu, böylece ileri işlenmiş ürünleri de üreteceklerini kaydetti. Özkaracaabatlıoğlu, “Bu tesisle birlikte soğuk hava depolarının, yem fabrikasının, ambalajlama ve paketleme tesisi, hammadde silosu ve üretim kümesi kapasitelerini artıracağız” ifadesini kullandı. Özkaracaabatlıoğlu, Eşme’de sözleşmeli üreticilerin şu anda bir milyon adet kapasiteli yeni kümes yatırımlarını sürdürdüğünü, bu üreticilere firma olarak alım garantisi verdiklerine de değindi. Gedik Piliç’in bölgede sağladığı büyümeye paralel olarak buradaki arazilerde mısır ve buğday ekiminin de arttığını söyleyen Özkaracaabatlıoğlu, şu anda bin 300 olan personel sayısının yeni kesimhanenin ve paralelinde gerçekleşecek kapasite arttırıcı yatırımların tamamlanması ile 3 bin kişiye çıkacağını kaydetti.
Özkaracaabatlıoğlu, Bornova’daki tesislerin hizmete girmesinden sonra İzmir’deki satışlarının üç kat arttığını belirterek, ildeki neredeyse tüm kamu kurumlarına piliç etini kendilerinin verdiğini kaydetti. Önümüzdeki haftalarda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İzmir’deki piliç eti ihtiyacını da firmalarının karşılayacağını açıklayan Özkaraacabatlıoğlu, tavukçuluk sektöründe 15 firmanın faaliyet gösterdiği İzmir’de Gedik Piliç’in ilk üç işletme arasına girmeyi başardığını kaydetti. Gedik Piliç’in İzmir’in yanı sıra Ankara, Konya, Antalya, Denizli, Muğla, Eskişehir, Kütahya ve Adana’da da ciddi anlamda pazar payına sahip olduğunu ifade eden Özkaracaabatlıoğlu, doğu illerine de haftada bir tır ile ürün gönderdiklerini söyledi.
 
< Önceki   Sonraki >

 

 

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

Makaleler

Türkiye’de Franchising Sistemi Ve Markalaşma
http://www.izmirmarka.com/images//ufradd.jpgFranchising sistemi, yatırımcıya, marka sahibinin yıllarca kurumsallaşmak için çalıştığı bilgi birikimini kullanarak bulunduğu bölgede fırsat eşitliği yaratarak, yatırımcının ciddi bir yatırım yapmada bilgi birikimini kullanarak bir iş sahibi olmasını sağlamaktır.
Devamını oku...
 
Ticaretteki Gerçek Dostunuz, Çözüm Ortağınız!
http://www.izmirmarka.com/images//cumhura.jpgKuruluşumuzdan bu yana yaklaşık 50 binin üstünde marka, 5 binden fazla patent ve faydalı model başvurusuna imza atmış olmakla birlikte 25 bini aşkın müşteri portföyümüzle 14 yıldır sektörde kalitemiz ve tecrübemizle faaliyet göstermekteyiz.

Devamını oku...
 
Film Gerçek Oluyor
http://www.izmirmarka.com/images//barisboy.jpgHatırlanacağız üzere başrolünü Tom Cruise'ın oynadığı Azınlık Raporu filminde, Tom Cruise Gap mağazasından içeri girdiğinde, kişisel bir reklâm, geçmiş alımlarının bir listesiyle kendisini karşılıyordu.
Devamını oku...